Skip to main content

Jak wybrać meble tapicerowane? Możliwość wykonywania mebli w dowolnych rozmiarach

By 10 marca, 2023Blog

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym materiałem z naszej serii poradnikowej. Mamy nadzieję, że przyda się każdemu, kto przygotowuje się do remontu lub urządzenia domu i nie wie, jak wybrać meble tapicerowane. Od czego zacząć? Przede wszystkim od określenia metrażu pomieszczenia i długości ścian. Następnym krokiem jest określenie wymiarów wyposażenia, które są kluczowe dla komfortu użytkowania oraz ergonomii pomieszczenia.

Na jakie wymiary zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru łóżka, kanapy itp. należy zwrócić szczególną uwagę na ich szerokość oraz głębokość. To one odpowiadają bowiem za powierzchnię, którą dany mebel tapicerowany będzie zajmować w pomieszczeniu. W przypadku wyposażenia rozkładanego, np. narożnika czy sofy, trzeba także zwrócić uwagę na wymiary po rozłożeniu. Warto pamiętać, że kanapa powinna zajmować około 2/3 długości ściany, przy której stoi.

W przypadku łóżka w sypialni nie ma takiej zasady. Powinno być jednak na tyle szerokie i długie, aby użytkownicy mogli swobodnie w nim leżeć. A co z fotelem? Mówi się, że jego głębokość powinna wynosić między 50-60 cm, co ma zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Wysokość

Ten wymiar jest często pomijany przy wyborze mebli tapicerowanych – niesłusznie, gdyż ważny dla komfortu, szczególnie osób starszych. Kanapy, fotele oraz łóżka powinny być tak wysokie, aby każdy domownik mógł swobodnie na nich usiąść i nie miał problemu ze wstawaniem.

Meble tapicerowane na wymiar

Mimo tego, że sklepy oferują ogromny wybór wyposażenia, może zdarzyć się, że żadna sofa czy fotel nie będą pasować gabarytami do dostępnego metrażu. Co zrobić w takiej sytuacji? Zamiast dokonywać czasochłonnych poprawek w projektach, można po prostu zdecydować się na wyposażenie wykonane na wymiar.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, gdyż proponujemy nie tylko gotowe kanapy, narożniki, fotele czy pufy. Istnieje u nas możliwość wykonania mebli tapicerowanych w dowolnych rozmiarach, z pięknym i trwałym obiciem. Wykonamy wyposażenie do sypialni, pokoju gościnnego lub salonu!

Close Menu

Sophia Meble

98-430 Mieleszyn 77
tel. 600 916 020
tel. 605 530 900