Skip to main content

Designerskie sofy rozkładane – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

By 16 grudnia, 2022Blog

Osoby, które dysponują odpowiednim budżetem oraz sporym metrażem, lubią inwestować w nietypowe meble. Kanapy utrzymane w oryginalnej estetyce z pewnością nadają pomieszczeniom charakter, ale warto pamiętać, że mogą być przy tym funkcjonalne. Wystarczy wybrać odpowiednie designerskie sofy rozkładane. Jak? Na co zwrócić szczególną uwagę, by zakup okazał się efektowny pod względem estetyki, a jednocześnie funkcjonalności? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze designerskich sof rozkładanych?

Podstawowym kryterium jest wielkość, a konkretnie to, ile miejsca mebel zajmuje w opcji podstawowej oraz po rozłożeniu. Warto też zastanowić się jak często kanapa będzie używana w opcji do spania i czy w takiej postaci nie będzie zastawiać szlaków komunikacyjnych.

Jednocześnie mebel nie może być za mały. Szczególnie, gdy kupowany jest z myślą o częstym użytkowaniu przez osoby dorosłe.

Designerskie sofy

Przy wyborze idealnego modelu warto zwrócić uwagę także na zastosowany w meblu mechanizm rozkładania i dobrać taki, który będzie łatwy i szybki w obsłudze oraz będzie wymagał minimalnego nakładu siły. Na rynku dostępne są modele z systemem typu:

  • wózek – cześć do spania jest wysuwana;
  • klik-klak – w tym systemie siedzisko trzeba podnieść, przycisnąć do oparcia i opuścić;
  • DL – tutaj część siedziska trzeba podnieść i wysunąć, a później opuścić oparcie.

Wypełnienie

Aby designerska sofa była funkcjonalna, musi mieć odpowiednio dobrane wypełnienie. Z tego powodu należy zwrócić uwagę także na ten aspekt. Na rynku dostępne są meble o różnym stopniu twardości oraz elastyczności. Do najpowszechniej używanych zalicza się modele ze sprężynami bonellowymi, kieszeniowymi oraz falistymi. Popularne jest też wypełnienie z pianki.

Dodatkowe funkcje

Każdy ma inne potrzeby, więc dodatkowe funkcje wyposażenia są kwestią indywidualną. Warto jednak pamiętać o tym, by rozważyć m.in. obecność pojemnika na pościel oraz materiał, z którego wykonana jest tapicerka.

Na koniec

Ostatnim elementem sofy rozkładanej, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze, jest jej design! Warstwa wizualna mebla jest ważna dla satysfakcji użytkowników. Wygląd kanapy może wpływać na nastrój, dlatego trzeba kupować to, co chwyta za serce!

Close Menu

Sophia Meble

98-430 Mieleszyn 77
tel. 600 916 020
tel. 605 530 900