Skip to main content

Pusty róg pokoju – w jaki sposób go kreatywnie zaaranżować?

By 16 grudnia, 2022Blog

Chyba każdemu z nas zależy na tym, by tak urządzić wnętrze, aby wykorzystać cały dostępny metraż i stworzyć piękny wystrój. Czasami okazuje się to wyzwaniem. Zwłaszcza w pomieszczeniach takich, jak salon czy sypialnia. Na samym początku urządzania tych przestrzeni wybieramy niezbędne meble, np. szafy, łóżka, krzesła i stoły. A potem bardzo często zdarza się, że w kilku miejscach zostaje miejsce. Szczególnie problematyczny może być pusty róg pokoju. W jaki sposób go kreatywnie zaaranżować? To nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać! Ale jeśli nie masz pomysłu, czytaj dalej. Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad!

W jaki sposób kreatywnie zaaranżować pusty róg pokoju?

Zacznijmy od najbardziej funkcjonalnych rozwiązań. Jeśli zależy Ci na tym, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ustaw w tym miejscu meble, np. narożnik albo fotel. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca na środku pomieszczenia, a przy tym uda Ci się stworzyć komfortową strefę wypoczynku, np. do spania lub czytania.

Sposoby na kreatywne zaaranżowanie pustego rogu pokoju

Do salonu lub sypialni polecamy lampę stojącą. Można ją umieścić w kącie pomieszczenia i cieszyć się zarówno dobrym oświetleniem, jak i pięknym kolorem lub kształtem abażura! To rozwiązanie jest więc i funkcjonalne, i estetyczne!

Kąt pomieszczenia – co z nim zrobić?

Dobrym pomysłem na to, jak kreatywnie zaaranżować pusty róg pokoju, jest ustawienie w nim stoliczka kawowego lub malutkiego regału. Dzięki temu nie tylko wykorzystuje się dostępną przestrzeń, ale także zyskuje miejsce na:

  • lampkę,
  • doniczkę,
  • wazon,
  • świeczki
  • i inne dekoracje.

Kącik dla pupila

Jeśli masz kota lub psa, możesz w kącie pomieszczenia stworzyć mu miejsce do spania lub zabawy.

Polecamy wykorzystać tę przestrzeń na ustawienie legowiska, kosza z zabawkami, miski z wodą lub drakapaka dla kota!

Kreatywne zaaranżowanie rogu pokoju

Kolejnym sposobem na wykończenie tej przestrzeni jest pozostawienie jej pustej! Dzięki temu (szczególnie małe) pomieszczenie nabierze lekkości i nie będzie sprawiało wrażenia przytłoczonego. Jeśli jednak chcesz w jakiś sposób urozmaicić tę przestrzeń to polecamy pokryć jedną ścianę ozdobną – może wzorzystą? – tapetą, a inne pozostawić pomalowane jaśniejszym kolorem. To da piękny efekt kontrastu i sprawi, że kąt pomieszczenia będzie wyglądał atrakcyjniej.

Close Menu

Sophia Meble

98-430 Mieleszyn 77
tel. 600 916 020
tel. 605 530 900